Our 2024 Season is Here!

Add Snippet

Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Team Awards

2018 Sportsmanship Award - Whale Division I 2012 Season Co-Champions - SHSRSL Division I
Finals Champions - SHRSL Division I
2017 Season Champions - WHALe Division I       2011 Season Co-Champions - SHRSL Division I
Meet of Champs Champions - WHALe Division I Finals Champions - SHRSL Division I
2016 Season Champions - WHALe Division I 2010 Season Co-Champions - SHRSL Division I
Meet of Champs Champions - WHALe Division I Finals Champions - SHSRL Division I
2015 Season Champons - WHALe Division I 2009 Finals Champions - SHRSL Division I
Meet of Champs Champions - WHALe Division I
2014 Season Champions - Whale Division I 2008 Season Champions - SHSRSL Division I
Finals Champions - SHRSL Division I
2013 Finals Champions - SHRSL Division I 2007 Season Champions - SHSRSL Division I

Finals Champions - SHRSL Division I


Sportsmanship Award - SHRSL Division I
Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Swimmer of the Year







2022 Annie Schoditsch 2023 Emma Pounders
2018 Jed Moore 2019 Gracie Liang 2021* Madison Moore
2015 Mark Kvinta 2016 Jacob Liang 2017 Madison Costa
2012 David Kvinta 2013 Evan Murray 2014 Cole Crawford
2009 Charlie Cox 2010 Tori Dernehl 2011 Michael Dzuik
2006 Jordan Hunter 2007 Trenton Thome 2008 Kelsey Novosad
2003 Jeff Haver 2004 Kenny Regetz 2005 Leah Espey
2000 David Floyd 2001 Richard Reuter 2002 Ashley Cochran
1997 Alex Evans 1998 Erin Knight 1999 Nicole Vaiana
1994
Holly Regetz 1995 Catherine Vo 1996 Alan Regetz

* Modified season, no award given

Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Steve Long Scholarship Recipients

2022 Jed Moore 2023 Annie Schoditsch
2019 Gracia Liang 2020 Jenna Murray 2021 Nicholas Matt
2016 David Kvinta 2017 Riley Murray 2018 Mark Kvinta
2013 Evan Sokolich 2014 Michael Dzuik 2015 Andrew Greene
2010 Leah Espey 2011 Kelsey Novosad 2012 Jordan Hunter
2007 Kenny Regetz 2008 Jeff Haver 2009 Chelsea Esposito
2004 Erin Knight 2005 Kelly Oliveira 2006 Emily Floyd
2002 Alan Regetz 2002 David Floyd 2003 Richard Reuter

Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Lighthouse Leadership Award

                                              2022 Suzie Cook              2023 Emmy Gandy            2024
Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet

Sara Schoditsch Volunteer of the Year

2021 Leah Ketrick 2022 Lisa and Brent Dahl 2023 Dawn Pounders
2017    Dave Schoditsch        2018   Geoff Murphy          2019   Carin Smith

Text Area
Simple formatted text
Delete Edit_snippet
Add Snippet